صفحه اصلی تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین در کسب وکار مجازی

با وجود جمعیت بی شماری که دل به خرید و مبادله کالا به صورت اینترنتی بستنند شکی باقی نمی ماند که این صنعت محبوب ترین و بهترین روش برای تجارت در دنیای امروز است. آشنایی با تبلیغات آنلاین کافی است تا با صنعت پردرآمد بازاریابی اینترنتی با درآمدی بیلیونی در سال آشنا شوید. صنعتی که از ارسال یک ایمیل اسپم آغاز شد و چنان توسعه یافت که به کسب وکار افراد در دنیای مجازی تبدیل شد. تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین کمی پیچیده است. شاید ارسال ایمیل برای اولین بار نمونه ای از تبلیغات آنلاین و بازاریابی در اینترنت بوده است و بنابراین آمریکایی ها اولین بار خالق این صنعت بوده اند. داستان اولین ایمیل اسپم که در قالب تبلیغات آنلاین فرستاده شد به خوبی بیانگر تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین می باشد. در این مطلب به صورت خلاصه این تاریخچه را بررسی می کنیم.

مروری بر تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین

The History of Online Advertising

اولین بار در سال ۱۹۷۸ و در روزم سوم ماه می ایمیل اسپمی برای ۴۰۰ نفر از کاربرانی که آدرس آن ها از دایرکتوری ARPAnet دریافت شده بود ارسال شد. ARPAnet سرواژه ای معروف و به معنای آژانس شبکه ای تحقیقات پروژه ای گسترده می باشد. این عملیات به عنوان یک تست برای سنجش میزان نزدیکی چهار نقطه کلیدی در سیستم اولیه اینترنت یا first internet بوده است.

گذشته از این مسائل ، تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین به فردی به نام گری تورک باز می گردد. فردی که اولین بار این ایمیل های تبلیغاتی را ارسال کرد. این ایمیل ها جز در صندوق اسپم در اینباکس یا صندوق وروردی ایمیل ها نیز جای گرفت.  گری تورک یا پدر اسپم سعی داشت با ارسال تبلیغات آنلاین از طریق ایمیل کاربران را به شرکت تجهیزاتی مستقل در ساحل شرقی دعوت نماید. تصویر زیر متن ایمیل ارسال شده است:

مروری بر تاریخچه شکل گیری تبلیغات آنلاین

از ارسال این ایمیل که گیرندگان آن آن قدر زیاد بود که لیست آن ها به بدنه ایمیل یا محتوا تجاوز کرد برخی استقبال کردند و برخی نسبت به ارسال ایمیل های تبلیغاتی یا تبلیغات آنلاین آشفته شدند. به نظر می رسد  شکل گیری تبلیغات آنلاین تاریخچه پیچیده ای داشته باشد.

1074 بازدید ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند