صفحه اصلی ۱۱ کاری که پس از انتشار هر پست جدید بلاگ باید انجام داد.

کار شما با نوشتن و انتشار پست جدید بلاگ پایان نمی­پذیرد. نکات کوچک دیگری در این پروسه هستند که می­توانند منجر به نمایش و مشارکت بهتر می‌شوند. این نکات به شما کمک می­‌کنند که ارزش هر پست بلاگی که می­‌نویسید افزایش یابد. ازآنجایی‌که این مطلب احتمالا منبع ارزشمندی برای شما خواهد بود، پیشنهاد می­‌کنیم این صفحه را ذخیره کنید و یا با استفاده از این راهنما چک لیستی برای خود ایجاد کنید. در ادامه ۱۱ کاری که پس از انتشار پست بلاگ باید انجام داد ذکر شده است.

دوباره خوانی و بازبینی

مطمئناً پیش از انتشار، زمانی را برای اصلاح پست خود در نظر گرفته­‌اید، ولی اگر شما نیز مانند اکثر بلاگ نویسان باشید، حتمالاً چیزی از دستتان دررفته است.

به همین دلیل باید متن خود را پس از انتشار نیز دوباره خوانی و بازبینی کنیم. خواندن پست­‌هایتان با صدای بلند کمک‌کننده است، که البته مطمئناً خودتان این موضوع را می­دانستید.

پست­‌هایتان را بر صفحه‌های اجتماعی خود قرار دهید.

بلافاصله پس از انتشار پست بلاگ، اولین توئیت خود را ارسال کنید، آن را بر روی صفحه فیس‌بوک یا صفحات اجتماعی دیگری که در آن­ها عضو هستید به اشتراک بگذارید. این کار موجب ایجاد جذابیت زودهنگام می­شود. شما ساعت­ها صرف نوشتن یک مقاله کرده­‌اید، پس باید چند دقیقه به بهبود آن مقاله اختصاص دهید تا بیشترین میزان بازخورد را به دست آورید.

پست خود را در قالب خبرنامه ایمیلی ارسال کنید.

مشترکین ایمیل شما وفادارترین خواننده­‌هایتان هستند زیرا به شما این اجازه را داده­اند تا در صورت انتشار مطلبی جدید آن­ها را مطلع سازید. پس به ایشان ایمیل بزنید و آن‌ها را مطلع سازید. شما می­‌توانید این فرآیند را با تنظیم خبرنامه روزانه/ هفتگی به‌صورت خودکار انجام دهید.

آن را در گروه و یا سایت‌­هایی با مجموعه مطالب مرتبط (Aggregator سایت و یا برنامه‌­ای که مطالب مرتبط ازنظر محتوا را جمع­‌آوری می­کند و متن و یا لینک آ­ن­ها را در اختیار می­‌گذارد.) قرار دهید.

احتمالاً شما عضوی از گروه­‌های متفاوت فیس‌بوک و لینکدین هستید. حتی ممکن است عضو کانال خصوصی اسلک(Slack) ( کانال­های برنامه اسلک، قابلیت برقراری ارتباط با سایر افراد را ایجاد می­‌کند،به­‌گونه­‌ای که می­‌توان مطالب موردنظر را بر اساس موضوعات متفاوت تفکیک کرد.) باشید. مطالب خود را در این فضاها با همکاران خود به اشتراک‌گذارید. اگر عضو انجمن‌های سایت ردیت (Reddit) و یا سایت­های اختصاصی صنعتی مانند Inbound هستید بهتر است مقاله خود را برای دسترسی بهتر در این گروه­ها نیز ثبت کنید. اگر عضو هیچ یک از موارد ذکرشده نیستید حتماً عضو شدن در آن­‌ها را جزء اولویت­های خود قرار دهید.

لینک پست­‌های قدیمی

اگر پست­‌های دارید که به‌صورت مداوم خوانندگان بسیاری دارد و همچنان کلیک­ و به اشتراک­‌گذاری می­‌شود، می­‌توانید از نفوذ این پست­‌ها استفاده کنید تا پست­‌ها‌ی جدید خود را پرطرفدارتر کنید. کافی است به محبوب­‌ترین پست­‌های قدیمی خود بازگردید و لینک پست­‌های جدید خود را در آن­‌ها جای دهید. این کار نه­‌تنها بازدیدکنندگان سایت شما را به‌صورت مستقیم افزایش می­‌دهد، بلکه چارچوب سئو (SEO) قدرتمندی نیز برایتان ایجاد می­‌نماید. این کار را می­‌توانید به‌راحتی در ورد پرس با رفتن به صفحه پست خود و نوشتن کلیدواژه‌­های مرتبط در بخش جستجو انجام دهید. پست بلاگ ۲ سپس پست­‌های خود را اصلاح کنید و راهی برای ارتباط دادن آ­ها به مطالب جدید خود بیابید.

به نظرات پاسخ دهید.

اینکه افراد را به‌گونه‌ای جذب کنید که برای پست شما نظر بگذارند به‌خودی‌خود پروسه چالش‌برانگیزی است. به همین دلیل نباید حتی یک نظر برای شما بی­‌اهمیت جلوه کند. پاسخ دادن به تک‌تک نظرات موجود در پست خود را در اولویت قرار دهید. این کار موجب ایجاد روابط بهتر با خوانندگان می­‌گردد و ازآنجاکه نظرات نیز از طریق گوگل قابل جستجو هستند، هر چه مکالمات بیشتری در بخش نظرات پست شما باشد، به همان میزان نتایج بهتری از جستجو خواهید گرفت. واضح است که با افزایش تعداد نظرات، کاربران جدید نیز به نوشتن نظر خود تشویق می­‌شوند.

مشارکت با همکاران تجاری.

با انتشار بیشتر مطالب، باید روابط خود را در زمینه­‌ای که در آن کار می­کنید گسترش دهید. با گذر زمان این ارتباطات می‌تواند منجر به بلاگ نویسی مهمان (روشی برای افزایش ترافیک سایت که در آن بلاگ نویسان پست­‌هایی برای انتشار در بلاگ‌های دیگران می‌­نویسند) و یا حتی در همکاری تجاری گردد. اگر با عده‌ای همکاری تجاری دارید، بیشترین میزان استفاده از آن ببرید. پس از انتشار پست به کسانی که با ایشان در ارتباط هستید مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید تا مطب شما را بخواند. درصورتی‌که از آن خوششان آمد، پیشنهاد همکاری از طریق پلتفرم انتشار آن­‌ها را بدهید. این کار می­‌تواند ساعت­‌ها در وقت شما صرفه‌­جویی کند و بازدید شما را به‌صورت نمایی (بسیار زیاد) افزایش دهد. برای جلوگیری از تکرار مطلب، مطمئن شوید که بالای پست اشاره‌شده است که “اصل این مقاله در سایت شما yoursite.com منتشرشده” و لینک مطلب نیز در دسترس است. همچنین باید یک معرفی نویسنده و لینک بازگشت به سایت اصلی را نیز در این قسمت قرار دهید.

از مطالب خود دوباره در فرمت‌های جدید استفاده کنید.

هیچ­گاه نباید یک پست را در بلاگ منتشر کنید و سپس آن­ را رها کنید. هر پستی گه بیش از ۸۰۰-۱۰۰۰ کلمه داشته باشد می­‌تواند به‌سادگی به فرمت دیگری درآید. چگونه؟ می­توانید از آن به‌عنوان توضیح یک فیلم استفاده کنید. آن را چندین بخش کرده و در پست­های کوتاه­‌تر استفاده کنید، آن را به یک قسمت پادکست تبدیل کنید، آن را به یک کتاب الکترونیکی، چک‌لیست و یا موارد دیگر تبدیل کنید. اگرچه استفاده مجدد زمان­بر است ولی در عوض شما هسته اصلی مطلب را دارید. این موضوع پروسه را هموار می­‌کند و به شما کمک می‌کند که کارایی بیشتری در آماده­‌سازی مطالب سایر فرمت‌ها داشته باشید.

برای اشتراک­‌گذاری در شبکه­‌های اجتماعی برنامه­‌ریزی داشته باشید.

اکثر افراد مطالب خود را تنها یک یا دو بار پس از انتشار به اشتراک می­‌گذارند. این کار بسیار مهم است و به همین دلیل مورد دوم از این مطلب را به این موضوع اختصاص دادیم. لیکن شما نباید اشتراک­‌گذاری مطالب را پس از اولین روز متوقف کنید. مطلب شما حداقل برای یک هفته ارزش مانور دادن دارد. بدین دلیل پیشنهاد می­‌شود از قبل برای اشتراک‌گذاری ماهیانه پست­‌های خود برنامه­‌ریزی کنید. ابزار و سرویس­‌های بسیاری برای این کار وجود دارد. یکی از این موارد Buffer است. Buffer اجازه می­‌دهد که توییت­‌ها و سایر مطالب اشتراک‌گذاری خود را زمان‌بندی کنید و می­‌توانید آن را روی تنظیمات ۴ بار در روز، ۸ صبح، ۱۲ ظهر، ۴ بعدازظهر و ۷ عصر تنظیم نمایید. این فواصل زمانی به‌دلخواه شما تنظیم می­‌گردد. همچنین از ابزار دیگری به نام BulkBuffer نیز پیشنهاد می‌شود. پست بلاگ ۱ حالا تنها کاری که باید انجام دهید تهیه یک فایل تکست یا (comma separated values: فایلی که در آن داده­ها به‌صورت جدولی مرتب می­شوند CSV) با پست­‌های بلاگ خود و زمانبندی آن است. می‌­توانید لیست خود را ماهیانه به‌روز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به سایت­‌های CoScheduleو Revive Old Postو Social Oomphمراجعه کنید.

توسعه دسترسی از طریق درخواست برای انتشار.

هدف بلاگ نویسی ایجاد روابط سالم و سودمند دوجانبه است. اگر شما برای خواندن، نظر دادن و به اشتراک‌­گذاری پست­های دیگران وقت گذاشته‌­اید، مطمئناً توانسته‌­اید روابط قوی با دیگران در زمینه تخصصی خود ایجاد کنید.

اگر احساس می­کنید که پستی قوی منتشر کرده­‌اید، از افرادی که با آنان در ارتباط هستید درخواست کنید. اگر آنان به ارتباط با شما اهمیت بدهند، حتماً پست شما را با کاربران خود به اشتراک می­‌گذارند.

اگر به‌تازگی شروع به کارکرده‌اید و هنوز نمی‌دانید به چه کسانی باید رجوع کنید، می­‌توانید از ابزاری مانند BuzzSumo استفاده کنید تا ببینید چه کسانی مطالب رقبای شما را به اشتراک می­‌گذارند و همچنین افراد تأثیرگذار بر مطالب مشخص را بیابید. پست
به اعداد و ارقام توجه کنید.

و درنهایت، حواستان به اعداد و ارقام باشد. آنالیز بلاگ شما موضوعات زیادی در مورد منابع ایجاد ترافیک، تعداد بازبینی­‌ها، مدت زمان حضور خوانندگان در سایت شما و غیره را مشخص می­‌کند. این اطلاعات می­‌تواند شما را در ایجاد تغییرات در استراتژی­‌های اشتراک‌­گذاری بلاگ در آینده کمک کند.

منبع: searchenginejournal.com

882 بازدید ۰۴ آبان ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند