صفحه اصلی راه‌های تبلیغات در تلگرام

در هفته گذشته اعلام شد که شصت درصد پهنای باند ایرانی‌ها مخصوص تلگرام است. این جمله می‌تواند این‌طور تعبیر بشود که شصت درصد اطلاعات در تلگرام جابه‌جا می‌شوند، این خبر مصرف بالایی تلگرام توسط ایرانی‌ها را نشان می‌دهد. این میزان فراگیر شدن سبب شده که فعالین اقتصادی به فکر تبلیغات در تلگرام باشند در مقاله “چرا استفاده از کانال باید آخرین راه تبلیغ در تلگرام باشد؟” نشان دادیم که تبلیغات در تلگرام و کانال های آن تبلیغات به‌صرفه‌ای نیست در اینجا می‌خواهیم راه‌های که منجر به تبلیغات بهتر در این شبکه گسترده موبایلی می‌شود را مورد به مورد با شما در میان بگذاریم.
کانال شخصی!

کانال شخصی داشتن برای مدیران رده‌بالای مجموعه یکی از بهترین راه‌های تبلیغ فعالیت‌ها و محصول‌های مجموعه است. با چنین کانالی در قدم اول به برند سازی شخصی می‌پردازید و در قدم‌های بعد قطعاً اقبال و استقبال بیشتری برای مجموعه‌تان به وجود می‌آورید. برای چنین کانالی بر تجربه‌های روزمره خود تکیه کنید و سعی نکنید مانیفست دهی بکنید. هزاران نفر در ایران هستند که می‌خواهند بدانند یک مدیر کارگاه ساده چطور فعالیت می‌کند. با این کار به‌راحتی در شبکه‌های موبایلی دست‌به‌دست می‌شوید و بعدازاینکه به شما اعتماد کردند آنگاه تبلیغات شمارا نیز در کنار سایر تجربه‌هایتان خواهند خواند.
تعاملی باشید!

یکی از بهترین کارهایی که برای مشتریانتان می‌توانید انجام بدهید ایجاد یک گروه است سعی کنید در این گروه تلگرامی تا می‌توانید یک فضای حرفه‌ای و سودمند ایجاد کنید. پاسخ‌دهی در فضای عمومی چون گروه‌های تلگرامی سبب می‌شود اعتماد به مجموعه‌تان افزایش پیدا کند و از قبل اعتماد به وجود آمده کسب‌وکارتان رونق بیشتری خواهد داشت. اگر مشتریان و مصرف‌کنندگان شما تعداد زیادی هستند سعی کنید آن‌ها را به چند بخش کوچک‌تر تبدیل کنید. ایجاد گروه برای کسب‌وکارهایی که در مرحله رشد هستند بسیار توصیه می‌شود. در گروهی که می‌سازید افراد مسئول را به بقیه افراد معرفی کنید این کار سبب جلب اعتماد بیشتر می‌شود.
یک کانال خوب یک رسانه خوب است!

مفهوم کانال تلگرام به این معنی است که شما یک تریبونی دارید و می‌توانید صدای خود را به مجموعه‌های مختلف برسانید. با این تریبون همانند یک رسانه رفتار کنید، یک رسانه خوب محتواهای مختلفی دارد، علاوه بر خبر به آموزش و سرگرمی نیز می‌پردازد. هر چه رسانه شما تنوع محتوای بیشتر و مفیدتری داشته باشد احتمال اینکه با استقبال روبه‌رو شوید بیشتر است. بر روی تخفیف‌ها، به‌روزرسانی‌ها و همچنین شماره‌های پشتیبانی در کانال رسمی شرکت تأکید ویژه‌ای داشته باشید با این کار این پیام را به افراد می‌دهید که همه این کانال برای آن‌هاست. علاوه بر این سعی کنید در کانال شرکت از فعالیت‌های مرتبط با کسب‌وکارتان غافل نشوید و آن را با مخاطبین خود در میان بگذارید. با این کار به عضوهای کانالتان یادآور می‌شوید که در جریان تحولات روز دنیا هستید. با این کار آن‌ها شمارا به‌عنوان یک مرجع برای کسب‌وکارتان می‌شناسند و به شما مراجعه می‌کنند.
با دوستان خود شریک شوید!

هنگامی‌که کانال و رسانه خود را تأسیس کردید سعی کنید شرکت‌های اقتصادی مشابه را با خود همراه کنید با این کار به جامعه بزرگ‌تری دست پیدا می‌کنید، متأسفانه در ایران ارتباط مابین شرکت‌ها بسیار پایین است با فعال کردن این پتانسیل خاموش حداقل در کانال تلگرامی هم دیگر حضوری قوی‌تر داشته باشید. این همکاری برای هر دو طرف برد-برد به‌حساب می‌آید.
یک نکته را فراموش نکنید : محتوای خوب تولید کنید !

همه فعالیت‌های بالا را شدیداً وابسته به محتوایی است که شما منتشر می‌کنید، با توجه به ماهیت تلگرام که مبتنی بر سرعت در ارسال است، سعی کنید محتواهای آماده و متناسب با رویدادهای در پیش داشته باشید.برای مثال وقتی المپیک در جریان است سعی کنید برنامه‌ای برای محتوای خود متناسب با فضای المپیکی داشته باشید. با این کار نشان می‌دهید نسبت به تحولات بیرونی بیگانه نیستید و با سایر مردم همدل و همراه هستید. زمان را از دست ندهید. تبلیغات در تلگرام همه این‌کارهای بالا را می‌توانید از دوستانتان شروع کنید کسب‌وکارتان را مابین دوستان و همکارانتان به‌خوبی جا بیندازید. جزیره کسب‌وکارتان را در دریای بزرگ تلگرام بسازید و از مواهب آن بهره‌مند شوید. راه‌های پیشنهادشده نسبت به تبلیغات در تلگرام بسیار نتیجه پایدارتری برای کسب‌وکار شما دارد. با در نظر گرفتن موارد بالا به یک کسب‌وکار و برند محبوب در جامعه تبدیل می‌شوید برندی که نامش همراه با اعتماد و احترام به مشتریانش می‌آید. برای این نام و برند هر چه بیشتر زمان بگذارید نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

1259 بازدید ۰۴ آبان ۱۳۹۵

مرتبط هایی که می پسندید

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند