صفحه اصلی تبلیغات و بازاریابی رسانه اجتماعی

تبلیغات و بازاریابی رسانه اجتماعی در واقع به پروسه ی جذب ترافیک برای سایت خود از طریق صفحات اجتماعی میگویند که تا حدودی با تبلیغات کلیکی اختلاف دارد. برنامه های بازاریابی رسانه اجتماعی معمولا تمرکز به خلق مطالب جالب و زیبا برای جلب توجه بازدید کنندگان و تشویق آنان به بازدید از سایت شما در صفحات اجتماعی است.

 

نتیجه ی لغت الکترونیکی زبان و یا به عبارتی “eWOM”

 

به هر جمله و یا مطلبی که افراد در صفحات اجتماعی به اشتراک میگذارند میگویند که میتواند در باره ی یک رویداد، کالا، سرویس و یا حتی برند یک کمپانی باشد زمانی پیام ها از یک کاربر به کاربری دیگر در فضای مجازی گسترش پیدا میکند که انتشاردهنده و یا به عبارتی دیگر از یک منتشر قابل اطمینان حاصل شده باشد که در این نوع بازاریابی نتیجه در کسب درآمد رسانه ای حاصل میشود و نه در پرداخت رسانه ی که شما در صفحات اجتماعی دیده و محبوب شوید. وبسایت های رسانه ی اجتماعی به افراد و تاجران این قابلیت را میدهند که با یکدیگر تعامل کرده و یک رابطه در فضای مجازی باهم ایجاد کنند زمانی که این کمپانی ها در این نوع وبسایت های اجتماعی میپیوندند مشتریان به راحتی و به طور مستقیم میتوانند با قوانین تعامل کنند که این نوع تعاملات بسیار مدرن هستند به جای روشهای قدیمی بازاریابی فیزیکی و تبلیغاتی، وبسایت های رسانه های اجتماعی بر پایه ی یک ارتباط مجازی ساخته شده اند که به مشتریان این اجازه را میدهد که نیازها، ارزشها و خواسته های خود را ابراز کنند و در این جا، این نوع وبسایت ها مشتریان و بازدید کنندگان را به تاجران وصل کرده و نظرات و نیازهای آنان را به تاجران ارائه میدهند.

 

رسانه اجتماعی میتواند یک منبع قابل استفاده برای اطلاعات بازاریابی و صدای مشتریان باشد وبلاگ ها، ارتباطات متنی و انجمنی یکی از مکانها است که افراد نظرات و پیشنهادات خود را درباره ی برند و یا کالایی که خریداری شده ابراز کنند. در زمینه ی وبسایت های اجتماعی (مسئولیت) یا به عبارتی دیگر “Engagement” به آن معنا است که مشتری و ذینفع شرکت کنندگان هستند نه بازدید کننده و در واقع صفحات اجتماعی در تجارت به تمامی مشتریان این اجازه را میدهد که نظرات خود را به طور آزادانه و مستقیم با افراد به اشتراک بگذارند و در ارتباط با تبلیغات شبکه های اجتماعی که یک گروه از قوانین هستند که برای توضیح فرم های مختلف تبلیغات آنلاین استفاده میشود که به روی سرویس دهی شبکه های اجتماعی متمرکز است.

 

یکی از فواید اصلی این نوع تبلیغات رسانه های اجتماعی این است که تبلیغ کننده از علایق افراد و کاربران استفاده کرده و به طور مستقیم هدف خود را بر روی موضوعات مورد توجه میگذارند. تبلیغات شبکه های اجتماعی لزوما نباید مانند تبلیغات در رسانه های اجتماعی باشد زیرا هدف رسانه ی اجتماعی بهینه سازی تبلیغات در رسانه های اجتماعی با استفاده از اطلاعات پروفایل افراد برای تحویل تبلیغات مورد هدف به کاربران است. افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند اطلاعات مختلفی را اعم از : سن، جنسیت و علایق خود در آنجا درج میکنند این اطلاعات نگهداری شده به تبلیغ کنندگان اجازه میدهد که گروهای خاصی طراحی و خلق کرده و تبلیغات خود را شخصی سازی کند.

 

فایده این نوع سرویس دهی این است که تبلیغ کنندگان مطمئن هستند که تبلیغ آنان به افراد و کاربران هدف خود که علاقه مند به کالا ها و سرویسها و برند شرکتشان هستند میرسد و فایده ای هم برای کاربران نیز وجود دارد که تبلیغات تاجران را میتوانند به راحتی بر بروی صفحات اجتماعی خود نظیر: Instagram, Twitter, Facebook بازدید کنند و به همین دلیل است که چرا افراد به طور مثال در صفحه ی پروفایل خود تبلیغاتی مرتبط با علایق، سن، نوع موسیقی و جنسیت خود میابند. به طور مثال یک آماری منتشر شده است که نشان میدهد که در چه نوع وبسایت های اجتماعی تبلیغات به افراد واجد شرایط میرسند.

 

فیس بو ک که دارای ۴۴/۱میلیارد کاربر ثبت شده است

 

توییتر دارای ۲۷۱ میلیون کاربر فعال به روی دسکتاب و موبایل است

 

درون ارتباطات احتماعی افراد اطلاعات قومی، علایق و تصاویر خود را نیز ارائه میدهند که این نوع اطلاعات توسط نرم افزارهای هدف رسانه ی اجتماعی قابل دست یابی هستند و به راحتی تبلیغ کننده هدف خود را شناسایی کرده و تبلیغات صحیح و مورد پسند را به آنان تحویل میدهند و یک آمار جالب وجود دارد که ۴/۳ از کاربران اینترنت در آمریکا در شبکه های اجتماعی عضو هستند و ۴۹% از زنان بالغ آمریکایی چند بار در روز صفحات خود را نیز بازدید میکنند و در عین حال تنها ۳۴% از مردان این کار را در طول روز انجام میدهند. در جولای ۲۰۱۵ فیس بوک اعلام کرد که درآمادی بالغ بر ۹/۲ میلیارد دلار از تبلیغات کسب کرده است که خود این یک آمار خیره کننده است.

1067 بازدید ۰۵ مهر ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند