صفحه اصلی اصول دیجیتال مارکتینگ

چهار اصل دیجیتال مارکتینگ که باید به آن ها توجه کنید

 

از آن جا که دیجیتال مارکتینگ صنعتی است که با سرعت فراوانی به پیش می رود، اصول آن باید مورد توجه قرار گیرد. بر اساس اظهارات شرکت تجارت الکترونیکی یا eMarketer سال ۲۰۱۶سالی است که تنها در آمریکا، هزینه ای که صرف تبلیغات موبایلی می شود، دو برابر هزینه ای خواهد بود که برای تبلیغات کامپیوتری مصرف خواهد شد و تبلیغات ویدیویی نیز یک سوم کل تبلیغات را در بر می گیرند. پیش بینی می شود که آن چه گفته شد، نه تنها در آینده ای نزدیک بر صنعت بازاریابی دیجیتالی تأثیر می گذارد، بلکه مسیر مشاغل و فرمت کلی که بازاریابان حرفه ای از آن ها بهره می جویند را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در ادامه به چهار اصلی که در سال ۲۰۱۶ بر بازاریابی تسلط خواهند داشت می پردازیم:

 

تبلیغات بومی

 

چندین راه کسب درآمد از طریق تبلیغات برای وب سایت ها وجود دارد. در حال حاضر تبلیغات سفارشی از بزرگترین تبلیغات در گرایش بازاریابی دیجیتالی ست که این تبلیغات بخشی از محتوای استاندارد یک وب سایت هستند. برخلاف تبلیغات بنری (پرچمی) که با طراحی یا عملکرد وب سایت هم خوانی ندارند، تبلیغات بومی طراحی شده اند تا بی هیچ عیبی ادغام شوند. این تبلیغات تاثیر قابل توجهی بر تجربه مصرف کنندگان به خصوص کمپین هایی که تنها یک پشتیبان دارند، می گذارد. کمپین تبلیغاتی تک پشتیبان به کمپین هایی اشاره دارد که در آن تمام فضای تبلیغاتی در یک سایت برای مدت مشخصی توسط یک نفر خریداری می شود. اگرچه این مفهوم جدیدی نیست اما بیشتر از هر زمانی بحث برانگیز شده است.

 

مدیران دیجیتالی

 

از چندین سال پیش شرکت ها شروع به ایجاد جایگاه هایی برای مدیران رسانه ی اجتماعی کردند (برای مثال شرکت هایی چون اورال در حال ایجاد جایگاهای برای مدیران بازاریابی دیجیتالی می باشند) بسیاری ازاین جایگاه ها تحت نظارت مدیران بازاریابی یا مدیران ارشد محصول کار می کنند، و هر چه سیل تهاجم به سمت بازار کار بیشتر و بیشتر می شود ، اشخاصی که در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ کار می کنند، بیش از پیش مورد نیاز قرار می گیرند.

 

اصلی که گفته شد، چه مسیله ایچ کوچک و مختصر باشد و چه تغییری که قرار است به مدت طولانی باقی بماند، یک چیز در این باره قطعی است : این موضوع، امسال بحثی داغ و مورد توجه است. یکی از جذاب ترین نکات راجع به این پیشرفت ان است که مدیران دیجیتالی در جایگاه و منزلت یک مدیر استخدام می گردند نه فقط یک شخص که فعالیت اینترنتی انجام می دهد، چه درشرایطی باشند که به آنان گزارش داده شود و چه در شرایطی که خود مجری باشند.

 

افراد مستقل داخلی

 

به طور سنتی برندهای مهم و بزرگ، معمولا بین استخدام یک تیم داخلی و و یا تیمی که از نیروهای کاملا خارجی تشکیل شده باشد، مردد می ماندند. امروزه تجارت ها و مشاغل بیشتر جذب مدل ترکیبی می شوند. مدلی که کارمندان یک نمایندگی (آژانس) به صورت پاره وقت کار می کنند یا نیرو های قراردادی برای کار کردن به عنوان بخشی از تیم داخلی استخدام می شوند. فرض کلی بر این است که نیروهای مستقل در خانه کار می کنند و از درون خانه هایشان به خدمات را به مشتریان ارائه می دهند. اما حداقل در صنعت بازاریابی این تعریف در حال تحول است، در این صنعت شرکت ها نیروهای قراردادی را استخدام می کنند تا منحصرا بر قراردادهایشان کار کنند و پا به پای کارمندان تمام وقت به دفتر بیایند.

 

تبلیغات هدایتی

 

تبلیغات هدایتی فیسبوک به مصرف کنندگان این امکان را می دهند که به راحتی به محتویاتی مثل خبرنامه ها، رقابت ها و قرارداد ها، دست یافته و توسط موبایل یا کامپیوتر ثبت نام کنند. از زمان استفاده ی رسمی از تبلیغات هدایتی در سه ماهه اخر سال ۲۰۱۵ این شکل جدید تبلیغات هدایتی، دستخوش تغییرات فراوانی شده است، و هم اکنون یکی ازکاربردی ترین ابزار موجود می باشد. دلیل عمده ی این اتفاق ان است که فیس بوک صفحات فرود را به طور کامل حذف نموده است و در عوض مشتری ها می توانند بدون انکه از شبکه اجتماعی خارج شوند اطلاعات بیشتری از یک برند را در خواست و دریافت نمایند. این امر باعث می شود تجارت هایی که بودجه بازاریابی کمتری دارند راحت تر به مشتری های خود برسند.

1177 بازدید ۰۳ مهر ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند