صفحه اصلی شیوه های موثر تبلیغات اینترنتی

در حال حاضراینترنت در زندگی روزمره همه اقشار نفوذ کرده است که دیگر نمی توان از پتانسیل بالای کاربران آن غافل ماند کاربرانی که دیگر فقط نوجوان و جوان نیستند بلکه تجارو سرمایه گذارانی که سرمایه های کلانی هم در اختیار دارند را هم شامل می شوند افرادی که می توانند یک مشتری پر سود باشند از اینترنت برای کار های روزمره خود استفاده می کنند نسلی که در زمان تحصیل با اینترنت آشنا شد اکنون وارد بازار کار شده است و درصد قابل توجهی از سرمایه ها کشور را در دست دارد حال این افراد که می دانند اینترنت می تواند چه ابزار پر نفوذی باشد وقتی که از آنها آخرین قیمت را می پرسید آنرا با اینترنت چک می کند و دیگر تلفن و موبایل آن وسیله ارتباطی مقتدر سابق نیستند. بلکه بازیگر جدید و پر قدرتی آمده که نه تنها کارا تر است بلکه جذابیت بیشتری هم دارد. امروزه متخصصین در هر رشته ای وقتی می خواهند یک منبع سریع برای پرسش خود بیابند اولین چیزی که به ذهنشانشان می رسد گوگل است.

 

تبلیغ به صورت انلاین

 

تبلیغ به صورت آنلاین شکلی ارتقایافته ازتبلیقات است که در اینترنت و شبکه جهانی وب برای رساندن پیام های تبلیغاتی جهت جل توجه مشتریان استفاده می شود.

 

در حال حاضر اینترنت تبدیل به یک منبع در حال ظهور شده است که تمایل به گسترش هر چه بیشتر دارد. رشد این رسانه خاص، توجه اگهی دهندگان را به عنوان یک منبع مولد مشتری و مصرف کننده جذب کرده است

 

در چن د سال گذشته که تبلیغات اینترنتی کارشان را شروع کرده اند، روش ها و مدل های مختلفی برای انجام تبلیغات در اینترنت ابداع و استفاده شده است که برخی از آنها عبارتند از : بنر، بنرهای دارای غنای رسانه ای ، تبلیغات مبتنی بر بازی ، پست الکترونیک، حامی گری ، موتورهای جستجو، صفحه های شخصی و وبلاگ ها، باتن ها، پاپ آپ و پاپ آندر ، ویدیوئی ، ، شبکه ای های اجتماعی ، تبلیغات متحرک ، وب سایت، تبلیغات در اتاق های کفتگو و تبلیغات در روزنامه ها و مجلات آن لاین و…

 

مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند. یکی از مزیت هایی که تبلیغات اینترنتی برای مشتریان دارد این است که آنها به هنگام بازدید تبلیغات در اینترنت حق انتخاب دارند که آیا از بین آیتم های موجود انها را انتخاب بکنند یا خیر. بر طبق آمار که از بین کاربران اینترنت تهیه شده است، ۵۴% عقیده دارند که بازاریابی اینترنتی باید جایگزین بازاریابی تلفنی شود. ۴۵% معتقدند بازاریاب اینترنتی باید جایگزین تماس های تلفنی فردی شود. ۴۰% آن ها پست الکترونیکی را به پست معمولی ترجیح می دهند. ۳۳% می خواهند پست الکترونیکی نقش تقاضاها وفرم های خرده فروشی را به عهده بگیرند

 

بنر های تبلیغاتی

 

بنرها معمولا در فرمتGIF، ساخته شده و بالای صفحات اینترنتی قرار می گیرند. کاربر با کلیک کردن روی آن ها به صفحه ای منتقل می شود که توضیحات بیشتری درمورد آن تبلیغ به او می دهد و یا مستقیما به پایگاه اینترنتی شرکتی که تبلیغ را طراحی کرده منتقل می شود. این مدل از تبلیغات اینترنتی را می توان تا حدی به تبلیغات سنتی چاپ شده در روزنامه ها و مجلات تشبیه کرد.
بنرها به صورت زیر دسته بندی میشوند:

 

الف) بنرهای ثابت: این بنرها معمولا در فرمت GIF تهیه شده و دربردارنده تصاویر و متونی هستند که ثابت بوده و حرکت نمی کنند. قبلا از این نوع بنرها به دلیل آنکه گمان برده می شد مورد توجه بازدیدکنندگان قرار نمی گیرند کمتر استفاده می گردید. اما امروزه تحقیقات نشان داده است که بعضی کاربران این نوع از بنرها را ترجیح می دهند و به همین دلیل اخیرا استفاده از آن ها بیشتر شده است.
روش معمول تبلیغات آنلاین که در ایران استفاده می‌شود بنر‌های تبلیغاتی هستند که عموما ثابت هستند!

 

ب) بنرهای متحرک (انیمیشنی): این نوع بنرها از ترکیب چندین بنر ثابت و با استفاده از نرم افزارهایی مخصوصی نظیرGIF BUILDER طراحی گردیده و همانند کارتون های انیمیشنی دارای خاصیت تغییرپذیری هستند. اندازه و حجم این بنرها نیز معمولا از بنرهای ثابت بیشتر است. اما از طرفی این بنرها به علت حجم زیاد و اندازه های بزرگ سرعت بارگذاری صفحات اینترنتی را کاهش می دهند.

 

ج) بنرهای تعاملی(دارای غنای رسانه ای): در این نوع با استفاده از انواع نرم افزارها و فناوری های رسانه ای ویژگی ها و کارکردهایی را به بنرها اضافه می کنند به طوری که توانایی تعامل پذیری خاصی پیدا می کنند. برای مثال بنرهایی وجود دارند که اول چند گزینه را برای کاربر نمایش داده (مثلا سوال درمورد مذکر یا مونث بودن کاربر!) و درصورت انتخاب هرکدام از آن گزینه ها توسط کاربر در ادامه تبلیغات خاصی به او نشان داده می شود.

 

اثر گذاری این روش از دیگر بنر ها بیشتر است

 

چگونه بنر تبلیغاتی ما جذاب باشد

 

پیامهاجذاب و کوتاه باشد

 

بنرهای تبلیغاتی با بیلبوردهای خیابانی قابل مقایسه اند.این آگهی ها باید نظر بیننده را به مدتی کوتاه جذب کنند. بنرخواه در بالای صفحه باشد، یا در وسط و کناره های آن، باید با چند کلمه یا تصویردر کمال اختصار پیام را انتقال دهد . این آگهی ها بخصوص در معرفی نام و مارکهای تجاری بسیار موفق عمل می کنند، زیرا نامها یا تصاویر کوتاه بخوبی در ذهن جای می گیرند .حتی برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک هم تبلیغات بنری برای معرفی نام و کالای تجاری روش مناسبی است.

 

بازدید کننده به جای درست هدایت شود :

 

اگر از بنر برای معرفی سایت خود استفاده می کنید، قابل قبول است که مخاطبان را به صفحه اصلی (home page) سایت بفرستید. اما بنرهایی که برای پیشبرد فروش و ارائه پیشنهادات خاص طراحی شده اند، ممکن است باهدایت مخاطبان به صفحه اصلی سبب سردرگمی آنها شوند. در این موارد، بخصوص اگر پیام یا راهنمای تصویری مناسبی برای هدایت این بازدید کنندگان در صفحه اصلی پیش بینی نکرده باشید، احتمالا آنها را از دست خواهید داد. این یکی از خطاهای مهمی است که آگهی دهندگان مرتکب می شوند. بنابراین، بجای آنکه مخاطب را به صفحه اصلی سایت بفرستیم، بهتر است او را مستقیما” به صفحه ای که برای پیشبرد فروش طراحی شده و بنر ها را به آن مرتبط (لینک) کرده ایم هدایت نمائیم. در این صفحه باید محصول یا پیشنهاد خود را به صورت مشروح معرفی کنیم و از مخاطب بخواهیم که با پر کردن فرم محصول را سفارش دهد یا با ما تماس بگیرد. به این ترتیب اگر مخاطب فرم را هم پر نکند، مطمئن هستیم که پیام تبلیغ را دریافت کرده است.
تبلیغات به صورت هدفدارباشند:

 

منظور از تبلیغات هدفگیری شده، پیام رسانی به مخاطبانی است که دارای علائق مشترک شغلی، تخصصی، هنری، ورزشی و امثال آن هستند. در تبلیغات از طریق بنر این گروهها را می توان با دسته بندی سایتهای نمایش دهنده آگهی از یکدیگر تفکیک کرد، بطوریکه هر آگهی برای گروه خاصی از مخاطبان پخش شود. کاملاً پیداست که به این ترتیب هزینه ها کاهش و بازدهی تبلیغات به میزان درخور توجهی افزایش می یابد.

 

ابتدا با تبلیغات در گروه های کوچک امتحان کنید :

 

یک وجه امتیاز و مهم تبلیغات اینترنتی این است که با هزینه ناچیزی می توانید آگهی های خود را با گروه کوچکی از مخاطبان بیازمائید. همچنین می توانید بنرهایی با شکلها، رنگها، متن ها و اندازه های مختلف تهیه و اثر بخشی آنها را با هم مقایسه کنید. با کمی دقت و حوصله می توانید پیشنهاد های فروش را بگونه‌ای تنظیم نمائید که با خصوصیات وعلائق گروهی مخاطبان سازگارتر شده و بیشترین نتیجه را به بار آورد. این آزمایشها اطلاعات فراوانی به آگهی دهنده می دهد که ارزش آن دهها و گاه صدها برابر هزینه های مربوطه است. حتی می توانید هزینه و اثر بخشی تبلیغات بنر را، برای کالا یا خدمات مورد نظر، با سایر انواع تبلیغات سنتی و اینترنتی مقایسه کنید. در این صورت ملاحظه خواهید کرد که تبلیغات بنر در مورد بسیاری از محصولات ارزانتر تمام می ‌شود و نتیجه بهتری دارد.
اختصاص دادن بخشی از استراتژی کلی تبلیغات به بنرتان:

 

تبلیغات معمولا وقتی بیشترین نتیجه رابه بار می آورد که از رسانه ها و روشهای مختلف برای رساندن پیام به مخاطب استفاده کنیم. سازمانها و شرکتهای بزرگ و با سابقه این مطلب را می دانند و می کوشند پیامهای خود را با رسانه های مختلف به مخاطبان برسانند. این شرکتها معمولا” از رادیو، تلویزیون، سینما، مطبوعات، تبلیغات محیطی‌ (پوستر، بیلبورد، اتوبوس،…) بخوبی استفاده می کنند و در سالهای اخیر روشهای مختلف تبلیغات آنلاین را هم به این مجموعه افزوده اند. اما برای شرکت های که بودجه آنها کفاف تبلیغ در رسانه های گرانقیمت را نمی دهد، بسیار به صرفه است که از سایر انواع تبلیغات آنلاین استفاده کنند. درج آگهی در خبرنامه های آنلاین و ارسال ایمیلهای تبلیغاتی از نمونه هائی است که درکنار تبلیغات بنر می تواند به این کسب و کار ها کمک کند.
استفاده از گرافیک، انیمیشن، و جلوه های بصری دیگر :

 

ترکیب بندی، رنگ، نور، حرکت، حروف و خطوط زیبا اثر محسوسی بر جلب توجه بینندگان و موفقیت بنرها دارد. این مجموعه ممکن است مدتها در ذهن بیننده بماند و به اهداف آگهی دهنده کمک کند. برای طراحی بنر ها بهتر است از افراد متخصص و با تجربه استفاده شود. هزینه طراحی بنر رقم درخور توجهی نیست اما اثر مهمی بر تبلیغات دارد.
روش پنجره روی پنجره

 

پنجره های کوچکی (کوچکتر از اندازه معمولی پنجره مرورگر) که موقع جستجوی فرد دراینترنت ناگهان بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شده و نوشته ها و تصاویر تبلیغاتی همراهشان است. این نوع از تبلیغات اینترنتی به پنجره های جهنده نیز معروف هستند.
روش موتور های جستجو

 

این موتورها، بعد از آن که کاربر موضوع مورد جستجوی خود را در فرم مخصوصی که برای این کار تعبیه شده وارد می کند، لیستی از پایگاه های اینترنتی که دربردارنده موضوع موردنظر کاربر هستند برای او جمع آوری می کند. مکانیسم عمل موتورهای جستجو که به سایت های درگاهی نیز معروف هستند معمولا به دو روش زیر است :

 

روش مجانی

 

موتورهای جستجومعمولا پایگاه های اینترنتی را طبق کلید واژه هایی (key word) که صاحبان آنها برای یشان درنظر گرفته و آنها را بر اساس این کلمات ثبت کرده اند جستجو می کنند. مثلا هنگامی که کاربری کلمه تبلیغات اینترنتی را وارد فرم مخصوص جستجو در پایگاه گوگل یا یاهو می کند، موتورهای جستجو به بانک اطلاعاتی خود رجوع کرده و لیستی از تمام پایگاه هایی که تحت عنوان تبلیغات اینترنتی دسته بندی شده اند (روش یاهو) و یا تبلیغات اینترنتی به عنوان کلید واژه آنها درنظر گرفته شده (روش گوگل) را برای کاربرنمایش می دهند. به این ترتیب انتخاب کلید واژه های مناسب برای پایگاه اینترنتی می تواند شانس آمدن نام پایگاه اینترنتی در رتبه های اول لیستی که به کاربر نشان داده می شود را بالا ببرد و این در حقیقت نوعی تبلیغ برای آن پایگاه اینترنتی خواهد بود.

 

احراز رتبه بالاتر در لیست حاصل از جستجوی موتورهای اینترنتی، یکی از مؤثرترین روشهابرای افزایش ترافیک بازدیدکننده هر سایت تجاری، در اینترنت است. چنانچه سایت شما در ده یا بیست سایت اول لیست جستجوگرها نباشد، به احتمال زیاد کسی سایت شما را نخواهد دید. خود شماوقتی در یکی از جستجوگرها مانند Yahoo یا Google یک کلمه کلیدی (Keyword ) را وارد می کنید و لیست سایتهای مرتبط با آن کلمه را مشاهده میکنید، به کدام سایتها سر می زنید؟ آیابیشتر از ده سایت یا حداکثر ۲۰ سایت را اول را مرور می کنید؟ قطعاً بسیاری از مردم هم همین رفتار را دارند. همه فکر می کنند سایتهای ابتدای لیستهای جستجو شده بیشترین ارتباط را با موضوع جستجو دارند. هرچند این استدلال درستی است، اما چه بسا سایتهایی وجود دارند که ارتباط زیادی با موضوع جستجو دارند اما در ابتدای لیست قرار نمی گیرند. یکی از دلایل این است که سایتهای تجاری با استفاده از روشهای جدید می توانند خود را در ابتدای لیستهای جستجو قرار دهند و آنهایی که از این روشها استفاده نمیکنند جای واقعی خود را از دست می دهند.

 

برای اینکه در جذب کاربران به سایت خود موفق باشید می بایست جایگاه سایت خود را در لیست جستجوگرها به موقعیت بالایی ارتقاء دهید. نکته دیگر اینکه باید بدانیم مردم بیشتر از چه جستجوگرهایی استفاده میکنند. به عنوان مثال حدود ۸۰% کاربران اینترنت سایت Google را برای جستجو انتخاب می کنند.

 

پرداخت هزينه به ازاي هر كليك (CPC – (Cost-Per-Click:

 

تبلیغات در گوگل براساس کلمات کلیدی (ad words) بر اساس مدل CPC عمل مي كند. به عبارتي ديگر، هنگامي كه كاربري بر روي تبليغات شما كليك كند، از حساب شما هزينه اي بابت هر كليك كسر مي گردد. اگر تبليغات شما هنگام جستجوی يك كلمه به كاربر نمايش داده شود و كاربر برروي آن كليك نكند، هزينه اي را از حساب شما كسر نخواهد كرد.بسیاری از سایت های تبلیغاتی دیگر نیز از همین روش استفاده میکنند.

 

پرداخت پول

 

در این روش شرکتها می توانند در ازای پرداخت مبالغی به موتورهای جستجو از آنان بخواهند تا درصورت جستجوی کلید واژه خاصی توسط کاربر، پایگاه اینترنتی آنها در لیست نشان داده شده به کاربر قرار گیرد. حال اینکه نام پایگاه در کدام رتبه لیست قرار گیرد، بستگی به مبلغی دارد که شرکت می پردازد.

 

پست الکترونیک

 

نامه های الکترونیک یکی از رایج ترین مدل ها برای تبلیغات اینترنتی است .به کارگیری پست الکترونیک برای تبلیغات در سال های اخیر و با افزایش تعداد کاربران اینترنت مهم تر شده است. در این تبلیغات شرکت ها پیام های تبلیغاتی طراحی کرده و به نشانی های الکترونیک کاربران می فرستند.

نامه های الکترونیک به صور ت زیرتقسیم بندی کرد

 

۱٫ نامه های الکترونیک خواسته شده:

 

امروزه روش تبلیغاتی بر مبنای خواست کاربر مطرح است
اعتماد مشتری جلب کردنی است. یکی از بهترین راه حلهای جلب اعتماد، احترام به عقاید مشتری در مورد دریافت نامه های تبلیغاتی یا عدم دریافت آنهاست.
شرکت ها نامه های الکترونیک تبلیغاتی را تنها برای مشتریانی می فرستند که خودشان برای دریافت چنین نامه هایی اعلام آمادگی کرده اند. در این حالت، مشتریان با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت، فرم مخصوصی که بیانگر مشخصات وهمچنین نوع خواسته های آنان است را پر کرده و نشانی الکترونیک خود را وارد می کنند. بعد شرکت، نامه های الکترونیک که حاوی تبلیغات اینترنتی متناسب با خواست و سلیقه مشتریان است برای آنان می فرستد. هر زمان هم که مشتری دیگر نمی خواهد چنین نامه هایی دریافت کند، شرکت از فرستادن آنها خودداری می ورزد.

 

۲٫ نامه های الکترونیک ناخواسته :

 

در این حالت، شرکت با استفاده از نرم افزارهای خاص که می توانند نشانی های الکترونیک را از اینترنت جمع آوری کنند و یا ازطریق شرکتهای تبلیغاتی که دارای بانکی از نشانی های الکترونیک هستند اقدام به فرستادن نامه های الکترونیکی تبلیغاتی به افراد می کنند. این کار بدون اجازه کاربران صورت گرفته و در اکثر موارد کاربران خواهان دریافت چنین نامه هایی نیستند.

بهتر است بعد از دریافت درخواست افراد، با یک پیام برای آنها بفرستید و از آنها تائیدیه ای مبنی بر موافقت آنها برای دریافت نامه ها بگیرید. اشتباهی که بعضی از بازاریابان انجام می دهند آن است که نامه های تبلیغاتی را برای افراد مختلف ارسال می کنند و این کار را تا زمانی ادامه می دهند که درخواست عدم تمایل به دریافت نامه از طرف گیرنده صادر شود. استفاده وسیع از این روش در سالهای گذشته باعث سست شدن تجارت الکترونیکی شده است.

 

برای اثر گذاری ورضایت مشتری همواره به مشتریان خود حق انتخاب بدهید تا بدانند که برای شما ارزشمند هستند.

 

همواره این سوالات را در نظر بگیرید:
هر مشتری علاقه دارد چه نوع اطلاعاتی دریافت کند؟
فاصله زمانی این اطلاعات باید چگونه باشد ؟

 

برای رسیدن به پاسخ این سوالات کلیدی لازم است به مشتری جرات دهید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد تا به این ترتیب بتوانید جایگاه آنها را در پیشبرد اهداف تجارت خود مشخص کنید. اما به خاطر داشته باشید از گرفتن اطلاعات شخصی افراد خودداری کنید. باید طوری برنامه ریزی شود که به تدریج به مشتریان خود نزدیک شوید و اطلاعات بیشتری را در مورد آنها کسب کنید.
مشتریان آدرس پست الکترونیکی و دیگر اطلاعات شخصی خود را برای نوعدوستی به شما نمی دهند، بلکه جهت ارتباط و منفعت دوطرفه انتظار دارند در مقابل باید چیز با ارزشی دریافت کنند. این ارزش می تواند در غالب در یافت اطلاعات خاص روی سایت شما یا از طریق هدیه های رایگان، کارت تخفیف یا قرعه کشی باشد.

 

مزایای تبلیغ به روش پست الکترونیک

 

هزینه پایین آن: براساس برآوردها هزینه فرستادن نامه های الکترونیک کمتر از یک درصد هزینه فرستادن نامه های سنتی است .
امکان هدفگیری دقیق مشتریان: همان طورکه قبلا گفته شد با استفاده از نامه های الکترونیک می توان پیام های تبلیغاتی را تنها برای کسانی که خواهان دریافت آن هستند فرستاد.
اثربخشی بالایی که این روش دارد: طبق آمار و تحقیقات انجام شده بیش از نیمی از کاربران اینترنت در روز، نامه های الکترونیک شان را چک می کنند یا آنها را ارسال می کنند.
مدیریت آسان: ارسال پیام های تبلیغاتی به پست های الکترونیکی می تواند به تفکیک جنسیت، سن، تحصیلات، محل زندگی، علاقه مندی ها و سایر اطلاعاتی که در پایگاه داده ها موجود است انجام شود.

 

همچنین در این روش میتوان:
لیست آدرسهای پست الکترونیک را ایجاد و اصلاح کرد
گروه های مختلفی ایجاد کرد
فایلهایی را به صورت اکسل ایجاد کرد
امکان ردیابی و آنالیز از ایمیلهای ارسال شده، باز شده، حذف شده و …
دسترسی آسان به پانل مدیریت
ایجاد و ذخیره قالبهای مختلف
پاسخگویی خودکار به ایمیلها.
http://www.advercross.com/post
http://en.wikipedia.org/wiki/Advertising
http://www.nikgraphic.com
http://tablighcity.com/cgi-sys

795 بازدید ۰۲ مهر ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند