صفحه اصلی تبلیغات کلیکی چیست ؟

در نگاه عامه مردم تبلیغات کلیکی یک روش تبلیغاتی بیهوده و بی نتیجه است اما اگر واقعا به چشم یک برنامه نویس و یا یک بیزینس کار به این کار و نتیجه آن نگاه کنید خواهید دید که در عین پیچیدگی بسیار هم سودمند است .

 

نام بین المللی تبلیغات کلیکی pay per click می باشد که به طور اختصار به آن PPC نیز می گویند.

 

که اگر این عبارت را به زبان فارسی ترجمه کنیم می شود : پرداخت برای هر کلیک .

 

اما روش کار تبلیغات کلیکی به چه نحوی است :

 

در این روش که یک طرف تبلیغ دهنده و در طرف دیگر نمایش دهنده تبلیغ وجود دارد ، تبلیغ دهنده باید هزینه ای را که نمایش دهنده تبلیغ عنوان می کند به حساب نمایش دهنده واریز نماید ، پس از این مرحله نمایش دهنده تبلیغ شروع می کند به قرار دادن تبلیغات در سایت خود و به ازای هر کلیک کاربران همان مبلغ محاسبه می شود .

 

اما در حالت دیگر اگر به غیر از تبلیغ دهنده و نمایش دهنده ، موسسه تبلیغاتی دیگری هم وجود داشته باشد ، تبلیغ دهنده باید مبلغ محاسبه شده توسط موسسه را که برای هر کلیک در نظر گرفته شده را به حساب موسسه واریز نماید و پس از آن موسسه با درخواست سایت های نمایش دهنده تبلیغ ، کد تبلیغات را در اختیار آنان قرار می دهد و دارندگان سایت های تبلیغاتی کد را در سایت گذاشته و در این هنگام به ازای هر کلیک کاربران روی تبلیغ هزینه هر کلیک از طریق موسسه به حساب مدیر سایت نمایش دهنده آگهی واریز خواهد شد .

 

هزینه ای که برای هر کلیک برآورد می شود ارتباط دارد با میزان درخواست یک کلمه کلیدی ، هر چه قدر درخواست یک کلمه کلیدی زیاد باشد یقینا قیمت آن هم بالا خواهد رفت و همچنین با ارزش بودن یک سایتی که قرار است تبلیغ شما به صورت کلیکی در آن به نمایش درآید .

 

مزیت تبلیغات کلیکی :

 

همه ما می دانیم تا زمانی که بر روی تبلیغ کلیکی صورت نگیرد مبلغی هم از حساب تبلیغ دهنده کسر نخواهد شد که این کار بسیار عقلانی و سودمند می باشد .

 

معایب تبلیغات کلیکی :

 

به طور قطع هر روش تبلیغاتی در کنار تمامی مزیت هائی که دارد شامل برخی معایب و نواقص هم می باشد . از مهم ترین مشکلات تبلیغات کلیکی وجود برخی کلیک های جعلی می باشد . برخی از ربات های کاربر نمای برنامه نویسی شده وجود دارند که به صورت جعلی اقدام به کلیک بر روی تبلیغ کرده و به این وسیله از حساب شما هزینه هائی کسر خواهد شد .

1211 بازدید ۰۲ مهر ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند