صفحه اصلی مروری مختصر بر تاریخچه تبلیغات کلیکی

دوره کسب و کار امروزی دوره تبلیغات و تلاش برای دیده شدن به صورت آنلاین است. در واقع تبلیغات آنلاین بازار را به دست گرفتند و کسانی که بتوانند به بهترین نحو از این شیوه استفاده کنند در این رقابت پیروز خواهند شد. در این میان مزایای تبلیغات کلیکی سبب شده است که استفاده از این روش متداول ترین و ارزان ترین روش برای تبلیغات آنلاین باشد. به علاوه کسب درآمد این روش و سوددهی نسبت به سایر استراتژی های تبلیغات آنلاین تضمینی تر خواهد بود.

در مطلب امروز نکس وان نتورک قصد داریم مرور مختصر برتاریخچه تبلیغات کلیکی داشته باشیم .با ما همراه باشید.

آشنایی با تاریخچه تبلیغات کلیکی

A Brief History of the Pay per Click Advertising

اولین بار تبلیغات کلیکی توسط یاهو در سال ۱۹۹۸ معرفی شد.بعد از این که یاهو با استفاده از تبلیغات کلیکی درآمد های شگفت انگیزی به جیب زد شرکت های بزرگ دیگری نظیر گوگل و کمپانی مایکروسافت به فکر استفاده از این روش برای کسب وکار خود افتادند.

تاریخچه تبلیغات کلیکی با دو سرویس Google AdWords و Microsoft adCenter جالب تر می شود.

تاریخچه تبلیغات کلیکی از نگاهی دیگر

برخی شکل گیری تبلیغات کلیکی را اولین بار در همان سال اما به کمپانی به نام Goto.com نسبت می دهند. بعد از این اقدام بوده است که یاهو با همکاری ۲۵ شرکت و کمپانی توانست حدود ۱٫۲ بیلیون دلار در آن زمان درآمد زایی داشته باشد.

بیل گراس اولین کسی بود که استفاده از تبلیغات کلیکی را به موتور های جست وجو بسط داد. وی توانست در شرکت Goto.com موقعیت خوبی کسب کند. پس از آن با برگزاری کنفرانس های مختلف با تاکید بر این روش به اعتبار استفاده از تبلیغات کلیکی افزوده شد.

تاریخچه تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی در دنیای امروز

در سال ۱۹۹۹ و سال های ۲۰۰۰ تحولاتی در این سیستم ایجاد شد و گوگل سیستم تبلیغاتی کلیکی خود را رسما در سال ۲۰۰۲ معرفی نمود. در تاریخچه تبلیغات کلیکی آمده است که یاهو در سال ۲۰۰۳ برای خرید شرکت Goto.com تلاش کرده است تا از متدهای آن ها استفاده کند. از آن پس آن شرکت به Overture امروزی تغییر نام داده است.

شما چه فکر می کنید؟

با توجه به تاریخچه شکل گیری تبلیغات کلیکی به نظر شما این متد چه تغییراتی از گذشته تا کنون داشته است؟

1075 بازدید ۲۱ شهریور ۱۳۹۵

همین امروز تبلیغات خود را شروع کنید

متخصصان و مشاوران ما آماده‌اند تا شما را در تمامی مراحل ساخت کمپین تبلیغاتی راهنمایی کنند